O nás

My jsme Tereza Lvová a David Owen

a toto je náš příběh:

Tereza se narodila a vyrostla ve Valticích na jižní Moravě. Po studiu matematické analýzy na Masarykově univerzitě v Brně odjela v 90. letech za svou první pracovní zkušeností v oblasti gastronomie do malého, oceňovaného hotelu ve Vermontu v USA.

Po návratu začala pracovat v cestovním ruchu. Jako průvodkyně a později spolumajitelka britské cestovní kanceláře Kudu Travel měla příležitost navštívit mnoho krásných míst na světě a věnovat se svým zájmům. K těm patří botanika, ornitologie, turistika, opera a dobré jídlo a víno.

Dům v Nyklovicích koupila na přelomu století a po časově náročné rekonstrukci se sem v roce 2010 přestěhovala.

David pochází ze severního Walesu. Původním povoláním je advokát, ale během svého života pracoval také jako číšník, ředitel restaurace, komparzista, herec a rozvojový kapitalista (pozn. takto skutečně zní překlad anglického venture capitalist).

Cesty Davida a Terezy se zkřížily v roce 2014 na služební cestě na Faerské ostrovy v severním Atlantiku. Tereza neodolala Davidově pozvánce do slavné botanické zahrady v Kew v oblasti Londýna. Od roku 2017 jsou manželé.

Do začátku pandemie svůj čas strávili střídavě na cestách Kudu Travel a ve svých dvou domovech, v Nyklovicích a Kew.

Během pandemického léta 2020 dokončili rekonstrukci bývalé kovárny u svého domu. V tomto krásném prostoru se rozhodli provozovat malou kavárnu a dárkový obchůdek.